Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till oss

Förvaltnings AB GöteborgsLokaler
Box 5265
402 25 GÖTEBORG
Tel.vxl: 031-335 01 00

Besöksadress: Åvägen 40, plan 4

Vårt kontor ligger i Focushuset mitt emot Liseberg, plan 4.

Läs om vår tillgänglighet i Tillgänglighetsdatabasen

E-post: info@goteborgslokaler.se

Styrelsens Säte: Göteborg
Org.nr: 556082-4897

Våra fakturaadresser hittar du under Om oss.

Våra öppettider är:
Måndag-torsdag 07.45-16.30. Lunchstängt 12.00-13.00
Fredag 07.45-15.30. Under juni-augusti stänger vi 30 minuter tidigare.

Kommer du hit med buss eller spårvagn?
Det är lätt att ta sig till oss via kollektivtrafiken. Närmsta hållplats är Liseberg, men det är gångavstånd till Korsvägen där flera buss- och spårvagnslinjer stannar. För resor till och från oss, titta på www.vasttrafik.se

Kommer du med bil?
Vi finns på övre P-däck med gott om plats.

Principen för våra e-postadresser är:
fornamn.efternamn@goteborgslokaler.se. Om du är osäker på namn eller adress, kan du alltid skicka ett mail till vår informationsbrevlåda, info@goteborgslokaler.se. Ange då vem som är mottagare för ditt mail, så blir det lättare för oss att vidarebefordra till rätt person.

Centrumutveckling

Affärsutvecklingschef

Jan Wigartz: jan.wigartz@goteborgslokaler.se
0706-681864

Centrumutvecklare

Samira Ajanovic: samira.ajanovic@goteborgslokaler.se
031-335 02 33

Lise-Lotte Cassel

Hanna Gahnström: hanna.gahnstrom@goteborgslokaler.se
031-335 01 28

Hanna Gole: hanna.gole@goteborgslokaler.se
031-335 01 32

Kathleen Hahne: kathleen.hahne@goteborgslokaler.se
031-335 01 33

Åse Jendman: ase.jendman@goteborgslokaler.se
031-335 01 27

Annelie Nithander: annelie.nithander@goteborgslokaler.se
031-335 02 36

Margareta Persson: margareta.persson@goteborgslokaler.se
031-335 01 00

Ekonomi och personal

Ekonomi- och personalchef

Michael Bäckegren: michael.backegren@goteborgslokaler.se
031-335 01 19

Hyresekonomi

Linda Ohlson: linda.ohlson@goteborgslokaler.se
031-335 01 18

Camilla Génetay: camilla.genetay@goteborgslokaler.se
031-335 01 29

Veronica Sundbergh: veronica.sundbergh@goteborgslokaler.se
031-335 01 05 (Föräldraledig)

Ekonomi

Kerstin Adamsson: kerstin.adamsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 13

Ekonomi och personaladministration

Carina Wathén: carina.wathen@goteborgslokaler.se
031-335 01 04

Fastighetsförvaltning

Fastighetschef

Catharina Sundberg: catharina.sundberg@goteborgslokaler.se
031-335 01 15

Fastighetsförvaltare

Jonas Björk: jonas.bjork@goteborgslokaler.se
031-335 01 36

Krister Andersson: krister.andersson@goteborgslokaler.se
031-335 01 09

Ulrika Evenås: ulrika.evenas@goteborgslokaler.se
031-335 01 26

Gunilla Karlsson: gunilla.karlsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 17

Klas Lindgren: klas.lindgren@goteborgslokaler.se
031-335 01 00

Jonas Lissel: jonas.lissel@goteborgslokaler.se
031-335 01 25

Anne Rohman: anne.rohman@goteborgslokaler.se
031-335 01 34

Anders Rydholm: anders.rydholm@goteborgslokaler.se
031-335 01 23

Trond Smedheim: trond.smedheim@goteborgslokaler.se
031-335 01 07

Teknik-koordinator

Jeanette Augustsson: jeanette.augustsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 06

Inköpare

Patrik Birkedahl: patrik.birkedahl@goteborgslokaler.se
031-335 01 16

Framtidens IT

Vid supportärenden, vänligen kontakta Framtidens IT på tel. 031-335 01 40

IT-chef

Christer Henriksson

IT-strateg

Lars Arvidsson

Tekniker

Sonny Abrahamsson

Antonio Bastias

Tina Bodefjord

Robert Caris

Joakim Ertsborn

Dejvid Glišić

Conny Hägglund

Erik Ivraeus

Roger Jacobsson

Charles Lundblad

Lena Löfnertz-Nilsson

Rune Malm

Stefan Schmidt

Ulf Sävemalm

Zander Torstensson

Michael Westin

Förvaltnings- och bolagsstöd

Säkerhetschef

Bo Säljö: bo.saljo@goteborgslokaler.se
031-335 01 08

Förvaltningsassistent

Anna Dahlgren: anna.dahlgren@goteborgslokaler.se
031-335 02 37

Christina Jarde: christina.jarde@goteborgslokaler.se
031-335 01 21

 

Carissa.Carlsson: carissa.carlsson@goteborgslokaler.se
031-335 0x xx

 

Karin Langer-Lindqvist: karin.langer-lindqvist@goteborgslokaler.se
031-335 01 37

Mayfe Mendoza: mayfe.mendoza@goteborgslokaler.se
031-335 01 06

Hyra och fakturafrågor

Har du frågor angående hyresavier eller hyresinbetalningar?
Har du frågor kring din hyresavi eller inbetalning så når du enklast våra hyresekonomer på telefon 031-335 01 30 eller mail hyra@goteborgslokaler.se.

Har du frågor angående fakturor?
Kontakta ekonomi, alternativt maila till ekonomi@goteborgslokaler.se.

Hållbarhet

Hållbarhetschef

Magnus Ranch: magnus.ranch@goteborgslokaler.se
031-335 01 11

 

Ledningsgrupp

VD
Robert Hörnquist: robert.hornquist@goteborgslokaler.se
031-335 01 10

Ekonomi- och personalchef samt vice VD
Michael Bäckegren: michael.backegren@goteborgslokaler.se
031-335 01 19

Fastighetschef
Catharina Sundberg: catharina.sundberg@goteborgslokaler.se
031-335 01 15

Marknads- och kommunikationschef
Pia Johnson: pia.johnson@goteborgslokaler.se
031-335 01 20

Affärsutvecklingschef
Jan Wigartz: jan.wigartz@goteborgslokaler.se
031-335 01 12

Hållbarhetschef
Magnus Ranch: magnus.ranch@goteborgslokaler.se
031-335 01 11

IT-chef
Christer Henriksson: christer.henriksson@framtidensit.se
031-335 02 20

Säkerhetschef, förvaltnings- och bolagsstöd
Bo Säljö: bo.saljo@goteborgslokaler.se
031-335 01 08

Marknad och kommunikation

Marknads- och kommunikationschef

Pia Johnson: pia.johnson@goteborgslokaler.se
031-335 01 20

Kommunikatör

Jonas Hernstig: jonas.hernstig@goteborgslokaler.se
031-335 01 31 (Föräldraledig)

Pernilla Falkman Berger: pernilla.falkman.berger@goteborgslokaler.se
031-335 02 31

Centrumutvecklare

Se centrumutveckling

Teknisk förvaltning

Teamledare Teknisk förvaltning / Energi

Tommy Nilsson: tommy.nilsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 71

Tekniska förvaltare

Geir Birkeland: geir.birkeland@goteborgslokaler.se
031-335 01 73

Anders Krogh: anders.krogh@goteborgslokaler.se
031-335 01 72

Roger Larsson: roger.larsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 74

Daniel Henemyr: daniel.henemyr@goteborgslokaler.se
031-335 0176

Thomas Samuelsson : thomas.samuelsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 75

Uthyrning

Lediga lokaler
Jessica Wellergård: lokal@goteborgslokaler.se
031-335 01 35

Allmänna handlingar

GöteborgsLokaler har som kommunalt bolag, i enlighet med lagen skyldighet att registrera, förvara och arkivera sina allmänna handlingar. Handlingarna ska hållas ordnade och tillgängliga, så att den som så önskar lätt kan hitta det man söker.

Att läsa handlingar är gratis, men begär du ut handlingar eller ärenden som är större än 10 sidor kan det tillkomma en administrativ avgift.

Begäran om allmän handling expedieras vardagar mellan kl 08.00-10.00

Välkommen att kontakta oss på info@goteborgslokaler.se för mer information.

GöteborgsLokaler

Åvägen 40