Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till oss

Förvaltnings AB GöteborgsLokaler
Box 5265
402 25 GÖTEBORG
Tel.vxl: 031-335 01 00

Besöksadress: Åvägen 40, plan 4

Vårt kontor ligger i Focushuset mitt emot Liseberg, plan 4.

Läs om vår tillgänglighet i TillgänglighetsdatabasenTillgänglighetsdatabasen

E-post: info@goteborgslokaler.se

Styrelsens Säte: Göteborg
Org.nr: 556082-4897

Våra fakturaadresser hittar du under Om oss.

Vi behandlar alla personuppgifter enligt Integritetsskyddsmyndigheten.

Våra öppettider är:
Måndag-torsdag 08.00-16.00. Lunchstängt 12.00-13.00
Fredag 08.00-15.00. Under juni-augusti stänger vi 30 minuter tidigare.

Kommer du hit med buss eller spårvagn?
Det är lätt att ta sig till oss via kollektivtrafiken. Närmsta hållplats är Liseberg, men det är gångavstånd till Korsvägen där flera buss- och spårvagnslinjer stannar. För resor till och från oss, titta på www.vasttrafik.se

Kommer du med bil?
Vi finns på övre P-däck med gott om plats.

Principen för våra e-postadresser är:
fornamn.efternamn@goteborgslokaler.se. Om du är osäker på namn eller adress, kan du alltid skicka ett mail till vår informationsbrevlåda, info@goteborgslokaler.se. Ange då vem som är mottagare för ditt mail, så blir det lättare för oss att vidarebefordra till rätt person.

Centrumutveckling

Affärsutvecklingschef

Cindy Jonsson: cindy.jonsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 12

Centrumutvecklare

Hanna Blomkvist: hanna.blomqvist@goteborgslokaler.se
(Föräldraledig)

Charlotta Brandt: charlotta.brandt@goteborgslokaler.se
031-335 01 79

Hanna Gole: hanna.gole@goteborgslokaler.se
031-335 01 32

Kathleen Hahne: kathleen.hahne@goteborgslokaler.se
031-335 01 33

Åse Jendman ase.jendman@goteborgslokaler.se
031-335 01 27

Annelie Nithander: annelie.nithander@goteborgslokaler.se
031-335 02 36

Ann-Sofie Strömbäck: ann-sofie.stromback@goteborgslokaler.se
031-335 01 28

Matilda Sundberg: matilda.sundberg@goteborgslokaler.se
031-335 01 77

Ekonomi

Ekonomichef samt vice vd

Michael Bäckegren: michael.backegren@goteborgslokaler.se
031-335 01 19

Hyresekonomi

Ulrika Björk: ulrika.bjork@goteborgslokaler.se
031-335 01 49

Maria Borendal: maria.borendal@goteborgslokaler.se
031-335 01 24

Camilla Génetay: camilla.genetay@goteborgslokaler.se
031-335 01 29

Linda Ohlson: linda.ohlson@goteborgslokaler.se
031-335 01 18

Ekonomi

Kerstin Adamsson: kerstin.adamsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 13

Ekonomi och HR-administration

Carina Wathén: carina.wathen@goteborgslokaler.se
031-335 01 04

Fastighetsanalytiker

Fastighetsanalytiker

Jennie Grafström: jennie.grafstrom@goteborgslokaler.se
031-335 01 38

Fastighetsförvaltning

Fastighetschef

Catharina Sundberg: catharina.sundberg@goteborgslokaler.se
031-335 01 15

Teamchef fastighetsförvaltning

Ulrika Evenås: ulrika.evenas@goteborgslokaler.se
031-335 01 26

Fastighetsförvaltare

Krister Andersson: krister.andersson@goteborgslokaler.se
031-335 01 09

Jonas Björk jonas.bjork@goteborgslokaler.se
031-335 01 36

Magnus Henriksson: magnus.henriksson@goteborgslokaler.se
031-335 01 17

Britt Bergström: britt.bergstrom@goteborgslokaler.se
031-335 01 07

Jonas Lissel: jonas.lissel@goteborgslokaler.se
031-335 01 25

Markus Nilsson: markus.nilsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 35

Anne Rohman: anne.rohman@goteborgslokaler.se
031-335 01 34

Anders Rydholm: anders.rydholm@goteborgslokaler.se
031-335 01 23

Förvaltnings- och bolagsstöd & HR

Personal- och säkerhetschef

Bo Säljö: bo.saljo@goteborgslokaler.se
031-335 01 08

Teamchef Bolagsstöd/Arbetsmiljösamordnare

Conny Hägglund: conny.hagglund@goteborgslokaler.se
031-335 01 21

Förvaltningsassistent

Anna Svangren: anna.svangren@goteborgslokaler.se
031-335 02 37

Maria Sundström maria.sundstrom@goteborgslokaler.se
031-335 01 78

Reception

Mayfe Mendoza: mayfe.mendoza@goteborgslokaler.se
031-335 01 03

Hyra och fakturafrågor

Har du frågor angående hyresavier eller hyresinbetalningar?
Har du frågor kring din hyresavi eller inbetalning så når du enklast våra hyresekonomer på telefon 031-335 01 00 vardagar kl 9.00-15.00, lunchstängt 12.00-13.00, eller via mail hyra@goteborgslokaler.se.

Har du frågor angående fakturor?
Kontakta ekonomi, alternativt maila till ekonomi@goteborgslokaler.se.

Hållbarhet

Hållbarhets- och kvalitetsansvarig

Karin Ahlström-Ullbro: karin.ahlstrom-ullbro@goteborgslokaler.se
031-335 02 21

IT-strateg

Christer Henriksson: christer.henriksson@framtidensit.se
031-335 02 20

Ledningsgrupp

VD
Robert Hörnquist: robert.hornquist@goteborgslokaler.se
031-335 01 00

Ekonomichef samt vice vd
Michael Bäckegren: michael.backegren@goteborgslokaler.se
031-335 01 19

Fastighetschef
Catharina Sundberg: catharina.sundberg@goteborgslokaler.se
031-335 01 15

Marknads- och kommunikationschef
Pia Johnson: pia.johnson@goteborgslokaler.se
031-335 01 20

Affärsutvecklingschef
Cindy Jonsson: cindy.jonsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 12

Personal- och säkerhetschef, förvaltnings- och bolagsstöd
Bo Säljö: bo.saljo@goteborgslokaler.se
031-335 01 08

Marknad och kommunikation

Marknads- och kommunikationschef

Pia Johnson: pia.johnson@goteborgslokaler.se
031-335 01 20

Kommunikatör

Jonas Hernstig: jonas.hernstig@goteborgslokaler.se
031-335 01 31

Centrumutvecklare

Se centrumutveckling

Projekt och inköp

Teamledare projekt och inköp

Magnus Engström: magnus.engstrom@goteborgslokaler.se
031-335 02 31

Teknik-koordinator

Jeanette Augustsson: jeanette.augustsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 06

Amanda Blank: amanda.blank@goteborgslokaler.se

Inköpare

Patrik Birkedahl: patrik.birkedahl@goteborgslokaler.se
031-335 01 16

Teknisk förvaltning

Teamledare Teknisk förvaltning / Energi

Tommy Nilsson: tommy.nilsson@goteborgslokaler.se
031-335 01 71

Tekniska förvaltare

Magnus Alpmyr: magnus.alpmyr@goteborgslokaler.se

Anders Krogh: anders.krogh@goteborgslokaler.se

Roger Larsson: roger.larsson@goteborgslokaler.se

André Selander : andre.selander@goteborgslokaler.se

Förvaltningsassistent

Elenor Lindström: elenor.lindstrom@goteborgslokaler.se

Uthyrning

Lediga lokaler
Jessica Wellergård: lokal@goteborgslokaler.se
031-335 01 00

Allmänna handlingar

GöteborgsLokaler har som kommunalt bolag, i enlighet med lagen skyldighet att registrera, förvara och arkivera sina allmänna handlingar. Handlingarna ska hållas ordnade och tillgängliga, så att den som så önskar lätt kan hitta det man söker.

Att läsa handlingar är gratis, men begär du ut handlingar eller ärenden som är större än 10 sidor kan det tillkomma en administrativ avgift.

Begäran om allmän handling expedieras vardagar mellan kl 08.00-10.00

Välkommen att kontakta oss på info@goteborgslokaler.se för mer information.

GöteborgsLokaler

Åvägen 40